Preferencje wakacyjne mieszkańców Krakowa

Rozkwitający sezon letnich wypoczynków jest w pełnym rozkwicie. Z badania wynika, że prawie 70% krakowian ma zamiar przeżyć tegoroczne lato w granicach naszego kraju. Co więcej, ponad 40% z nich preferuje miejską formę wypoczynku. Analizując sytuację na poziomie całego kraju, okazuje się, że aż jeden na czterech Polaków decyduje się przełożyć swoje wolne na wrzesień, uzasadniając to korzystniejszymi cenami poza szczytowym sezonem.

Fascynujące jest to, że blisko 70% mieszkańców Małopolskiej stolicy zamierza spędzić letnie miesiące na terenie Polski. Przy tym ponad 40% z nich wybiera odpoczynek w urbanistycznym środowisku. Badanie przeprowadzone przez FreeNow pokazało również, że dla olbrzymiej większości ankietowanych, bo aż 75%, Kraków staje się bardziej atrakcyjny podczas wakacji.

Mieszkańcy miasta chętnie korzystają z wielorakich atrakcji na świeżym powietrzu dostępnych w ich miejscu zamieszkania. Wśród ich ulubionych letnich aktywności znalazło się między innymi spędzanie czasu w ogródkach restauracyjnych czy też barach gwarantujących przepiękny widok na miasto – tę formę wypoczynku wybrało aż 52% badanych. Natomiast blisko połowa ankietowanych (48%) czerpie przyjemność z udziału w muzycznych festiwalach. W świetle badań FreeNowe uwidacznia się, że co czwarty krakowianin preferuje relaks w parku, a co trzeci uwielbia spotkania przy grillu w miejskich przestrzeniach zieleni.

Dodaj komentarz