Długoterminowa wypożyczalnia rowerów w Krakowie – nowa usługa dla mieszkańców

Do 1 września najpóźniej, Kraków zyska nową atrakcję dla miłośników dwóch kółek – miejską wypożyczalnię rowerów działającą w formie długoterminowej. Zgodnie z cennikiem, który został już uchwalony, koszt wynajmu tradycyjnego jednośladu na miesiąc wynosić będzie 29 zł. Natomiast cena za wypożyczenie roweru elektrycznego to 79 zł przy założeniu, że kierowca nie przekroczy dystansu 900 km w ciągu jednego miesiąca.

Jak przekazał w poniedziałek Zarząd Transportu Publicznego, nowa usługa o nazwie LajkBike ma szanse na rozpoczęcie działalności nawet kilka dni wcześniej, czyli przed końcem sierpnia. Ostateczny termin startu zależy jednak od interpretacji Krajowej Izby Skarbowej dotyczącej podatku VAT od regulaminowych opłat dodatkowych (kar).

W ramach nowo wprowadzanego systemu długoterminowego, do dyspozycji użytkowników oddanych zostanie 500 rowerów tradycyjnych oraz 250 elektrycznych. Po uregulowaniu opłaty abonamentowej, użytkownicy będą mogli zabrać sprzęt do swojego domu i korzystać z niego przez okres minimum jednego miesiąca, a maksymalnie do trzech miesięcy.

Rada miasta ustaliła cennik, według którego podstawowy miesięczny abonament za korzystanie z roweru tradycyjnego wyniesie 29 zł. W przypadku roweru elektrycznego opłata wynosi 79 zł, jednak jest to kwota obowiązująca przy założeniu, że użytkownik nie pokona więcej niż 900 km w ciągu miesiąca. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, opłata za korzystanie z roweru elektrycznego wzrośnie do 499 zł na miesiąc.

Dodaj komentarz