Triumf krakowskich studentów w kosmicznych zawodach: AGH Space Systems ponownie na szczycie!

Studenci z AGH Space Systems, krakowskiego zespołu konstrukcyjnego, pokonali swoich rywali w prestiżowych zawodach European Rover Challenge 2023. Udowodnili, że potrafią tworzyć doskonałe łaziki marsjańskie, skutecznie broniąc mistrzowski tytuł zdobyty rok wcześniej. To wielkie osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w rywalizacji brało udział aż 24 ekipy z różnych zakątków Europy. Poziom zawodów był wyjątkowo wysoki, jednak ciągle ulepszany przez studentów łazik Kalman okazał się nieosiągalny dla konkurentów.

AGH Space Systems to studencka grupa konstrukcyjna, której działalność rozpoczęła się w 2014 roku. Specjalizują się w rozwijaniu technologii kosmicznej, konstruując rakiety, łaziki marsjańskie, lądowniki planetarne oraz gondole balonów stratosferycznych. Te ambitne projekty pokazują ogromny wkład studentów w rozwój przemysłu kosmicznego.

Rozgrywane zawody łazików marsjańskich skupiają się na czterech głównych kategoriach. Jedną z nich jest Presentation Task, czyli etap, na którym uczestnicy mają za zadanie przedstawić sędziom swój projekt łazika. Tutaj liczy się prezentacja całego zespołu, strategii na zawody oraz zastosowanych rozwiązań technologicznych.

Dodaj komentarz