TAURON Arena Kraków punktem nadawania numeru PESEL dla uchodźców

Od pewnego czasu wiadomo, że ukraińscy uchodźcy mogą liczyć na numer PESEL. Wiemy też, że TAURON Arena Kraków będzie punktem nadawania tego numeru (w Krakowie).

Już jutro

Warte zaznaczenia jest też to, że proces rejestracji rozpocznie się już jutro. Proces ten powstał z myślą o osobach, które przekraczały granicę od 24 lutego (chodzi o rozpoczęcie wojny). Punkt będzie działać od poniedziałku do soboty, od 8:00 do 20:00. Dobrze też wiedzieć, że na początku wszystko może trwać dość długo, także zaleca się odłożenie wizyty na kolejne dni. Oczywiście, jeśli jest to realne.

Istotne jest też to, że możemy znaleźć wiadomości dotyczące tego, kiedy numer PESEL może zostać przyznany. Warto się z nimi zapoznać, aczkolwiek trzeba przyznać, że są to informacje, które nie powinny oznaczać problemów. Informacje te dostępne są pod adresem www.gov.pl.

Jeżeli cokolwiek jest niejasne, najlepszym rozwiązaniem jest możliwie jak najszybszy kontakt. Osobom odpowiedzialnym za całą procedurę zależy na tym, aby nie było mowy o żadnych niejasnościach.

Dodaj komentarz