Szczegóły zatrzymania przestępcy: Kobieta oskarżona o wyłudzenie 49 tysięcy złotych od starszej mieszkanki Krakowa

Pod koniec stycznia, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali młodą kobietę powiązaną z przestępstwem, które miało miejsce miesiąc wcześniej. W grudniu poprzedniego roku, nieznani sprawcy wprowadzili w błąd starszą panią, mieszkankę Prądnika Czerwonego, i wyłudzili od niej 49 tysięcy złotych. W wyniku działań policji, podejrzana spędzi teraz najbliższe trzy miesiące w areszcie tymczasowym. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do ośmiu lat więzienia.

Pierwszego dnia grudnia ubiegłego roku, 80-letnia kobieta odebrała telefon od osoby podającej się za funkcjonariusza policji. Mężczyzna wmówił jej, że jej syn jest odpowiedzialny za poważny wypadek samochodowy i potrzebuje dużej ilości gotówki, aby uniknąć odpowiedzialności prawnej.

Przerażona starsza kobieta zebrała wszystkie swoje oszczędności do reklamówki i przekazała je osobie, która pojawiła się u niej w domu krótko po telefonie. Zrozumiała, że została oszukana dopiero po bezpośrednim kontakcie ze swoim synem. Natychmiast powiadomiła prawdziwą policję o tym, co się wydarzyło.

Policja podjęła działania w sprawie 15 stycznia. Przed godziną 21 udali się do jednego z mieszkań na terenie Podgórza Duchackiego. Zaskoczona 20-letnia kobieta otworzyła drzwi swojego mieszkania przed niespodziewanymi gośćmi – policjantami. Po poinformowaniu jej o powodach ich wizyty, przeszukali całe mieszkanie, gdzie znaleźli i zabezpieczyli gotówkę w polskiej i zagranicznej walucie, a także telefony komórkowe. Zatrzymana młoda kobieta została następnie przetransportowana do policyjnej jednostki, gdzie usłyszała zarzut oszustwa.

Dodaj komentarz