Orszak Trzech Króli w Krakowie: Zbiórka na rzecz bezdomnych przyniosła ponad 80 tys. złotych

Podczas uroczystego Orszaku Trzech Króli, który miał miejsce w Krakowie, przeprowadzono zbiórkę charytatywną na rzecz osób bezdomnych. Opiekujące się nimi Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zgromadziło w ten sposób kwotę przekraczającą 80 tysięcy złotych. Zasoby te zostaną wykorzystane na wsparcie mieszkaniowe dla osób znoszących trudy bezdomności.

Zbiórka odbyła się nie tylko podczas procesji Orszaku Trzech Króli, ale również w 15 parafiach rozlokowanych zarówno na terenie Krakowa, jak i Wieliczki czy Kłaju. Aktywny udział w kwestowaniu brało aż 200 wolontariuszy. To grupa zróżnicowana, obejmująca dorośli, seniorów, uczniów szkół średnich oraz rodziny z dziećmi.

Dzięki połączeniu tradycyjnej kwesty ulicznej oraz zbiórki przeprowadzonej online udało się zgromadzić wspomniane 80 tysięcy złotych. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów utrzymania dwunastu mieszkań prowadzonych przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio. W tych lokalach mieszka obecnie 28 osób zmagających się z problemem braku stałego miejsca zamieszkania. Zebrane środki będą wykorzystane na pokrycie kosztów mediów, remontów czy zakupu nowego wyposażenia, a także napraw sprzętów domowych. Dodatkowo, wsparcie otrzymają terapeuci i pracownicy socjalni oferujący pomoc bezdomnym.

Magdalena Szydełko, reprezentująca krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, podkreśliła satysfakcję z tegorocznej zbiórki. – Jestem wdzięczna organizatorom Orszaku Trzech Króli za umożliwienie przeprowadzenia kwesty na rzecz osób bezdomnych. Pomimo złych warunków atmosferycznych zdołaliśmy uzyskać wynik porównywalny do ubiegłorocznego, co uważam za ogromny sukces – stwierdziła.

Dodaj komentarz