Rozbudowa i modernizacja ulic Stelmachów, Piaskowej oraz Jordanowskiej w Krakowie – ponad 36 mln zł inwestycji

Od września poprzedniego roku, na Prądniku Białym w Krakowie, trwa intensywny proces rozbudowy i modernizacji trzech ulic: Stelmachów, Piaskowej i Jordanowskiej. Mimo, że jest to projekt o dużej skali, wart ponad 36 mln zł, wydaje się być nieco zaniedbany. Obecnie prowadzone są prace związane z budową studni, instalacją kanalizacji i zakładaniem sieci wodociągowej. Choć te działania wprowadzają pewne komplikacje, to jednak ostateczna odbudowa poszczególnych ulic zdaje się być jeszcze daleka. Szacowany termin finalizacji inwestycji przewidziany jest na połowę 2025 roku.

W kontekście realizacji pierwszego etapu prac, głównym obszarem działań stała się ulica Stelmachów – na odcinku pomiędzy ulicami Jordanowską a Piaskową. W związku z tym, wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, trzy ulice: Jordanowska (na odcinku od ul. Łokietka do ul. Stelmachów), Stelmachów (od ul. Jordanowskiej do ul. Piaskowej) oraz Piaskowa (od ul. Stelmachów do ul. Chełmońskiego) zostały kompletnie zamknięte dla ruchu generalnego. Dla mieszkańców jednak, z zachowaniem jednego kierunku ruchu (w stronę ul. Chełmońskiego), utrzymany został dostęp. Dodatkowo, ustalony został objazd poprzez ulice: Chełmońskiego, Conrada i Łokietka.

Dodaj komentarz