Remont Mostu Dębnickiego w Krakowie – kluczowe informacje

Prace naprawcze na moście Dębnickim w Krakowie zaplanowano na piątek 7 lipca. Wyłoniony plan przewiduje, że remont potrwa łącznie 5 miesięcy. W trakcie tego okresu, przez około 3,5 miesiąca, kierowcy muszą spodziewać się znacznych zmian w organizacji ruchu drogowego. Pomimo prac, ruch pojazdów nie zostanie całkowicie wstrzymany – będzie możliwy po jednym pasie ruchu w każdym z kierunków. Do dyspozycji pieszych i rowerzystów pozostanie chodnik po jednej stronie mostu.

Zadaniem remontu jest poprawa stanu technicznego istniejącej płyty pomostowej mostu Dębnickiego, co oznacza, że prace obejmują więcej niż tylko wymianę nawierzchni jezdni. Zostanie także dokonana wymiana nawierzchni asfaltowej oraz nawierzchni kap chodnikowych zrobionych z żywicy.

Planowane są również prace nad izolacją płyty pomostowej. Zostaną one poprzedzone koniecznymi naprawami żelbetowej konstrukcji płyty. W ramach remontu zostaną również zastąpione elementy odwodnienia i dylatacje nad przyczółkami, zainstalowane zostaną nowe bariery energochłonne, wymienione zostaną krawężniki i oświetlenie. Dodatkowo balustrady będą podwyższone i zabezpieczone przed korozją.

Dodaj komentarz