Pijany kierowca autobusu zatrzymany na drogach Krakowa

Niedzielne akcje krakowskiej drogówki doprowadziły do zatrzymania autobusu w rejonie Bronowic. Policjanci przystąpili do rutynowej kontroli, kiedy odkryli, że kierujący pojazdem 58-letni mężczyzna był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Z przeprowadzonego testu wynikało, że mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu we krwi. Autobusem, którym podróżowało 12 osób, kierował pijany kierowca. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny zaznacza możliwość skazania na karę do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, kierowca może być pozbawiony prawa jazdy na okres do 15 lat.

Z początkiem sezonu wakacyjnego policjanci z krakowskiej drogówki rozpoczęli intensyfikację działań pod szyldem „Bezpieczne wakacje”. Celem tej inicjatywy jest między innymi kontrola autobusów transportujących różne grupy pasażerów – od dzieci wyjeżdżających na letni wypoczynek, przez turystów odwiedzających region, aż po mieszkańców Krakowa i okolic.

W niedzielę, 2 lipca kilka minut po godzinie 9:00 rano na ulicy Pasternik w Krakowie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji dokonali zatrzymania autobusu jadącego w stronę Katowic. Powodem kontroli było uszkodzenie przedniej szyby pojazdu. W trakcie postępowania kontrolnego, kierujący pojazdem mężczyzna został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Badania wykazały, że 58-letni mieszkaniec Krakowa prowadził autobus mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie – informuje małopolska policja.

Dodaj komentarz