Nieszczęśliwy wypadek drogowy w Bobrku – poszkodowana to matka znanego księdza

Wypadek miał miejsce w miejscowości Bobrek, położonej w województwie małopolskim, we wtorek około godziny 8:00. 56-letni kierowca osobowego samochodu, podczas manewru wyprzedzania, niefortunnie zahaczył o rower prowadzony przez 84-letnią kobietę. Do tej tragedii doszło, gdy mężczyzna próbował minąć starszą panią, która poruszała się rowerem. W wyniku potrącenia 84-latka została poważnie ranna. Tragiczny w skutkach incydent miał miejsce na drodze, a ofiarą stała się matka Marka Sowy – posła KO oraz księdza Kazimierza Sowy.

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu udzielił informacji na temat tego nieszczęśliwego zdarzenia. Zgodnie z jego relacją, do wypadku doszło we wtorkowe przedpołudnie. Pani, która ucierpiała na skutek zdarzenia trafiła do najbliższego szpitala. Niestety, pomimo natychmiastowej pomocy medycznej, po kilku godzinach od przyjęcia do placówki zmarła.

56-letni mieszkaniec gminy Chełmek, kierujący skodą, był sprawcą wypadku drogowego, który miał miejsce w Bobrku. Podczas próby wyprzedzenia starszą rowerzystkę jadącą w tym samym kierunku, doszło do tragicznego potrącenia. Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez policję, która ma za zadanie ustalić szczegółowe okoliczności i przebieg tego zdarzenia – relacjonowała Małgorzata Jurecka, asp. szt. i rzecznik policji w Oświęcimiu.

Dodatkowo, jak się później okazało, poszkodowana 84-letnia kobieta była matką dwóch znanych osób publicznych – Marka Sowy, posła KO oraz księdza Kazimierza Sowy.

Dodaj komentarz