Najpopularniejsze festiwale kulinarne – gdzie skosztujesz wybitnych potraw?

Na które festiwale kulinarne warto się wybrać? Czego możesz spodziewać się po wybranych wydarzeniach? W Polsce nie brakuje znakomitych festiwali kulinarnych – już teraz poznaj nasze propozycje!

Festiwale kulinarne w Polsce

Choć festiwale zwykle kojarzone są głównie z wydarzeniami muzycznymi, w naszym kraju nie brakuje również eventów kulinarnych. Polacy nie tylko kochają jeść. Ale jak? Przede wszystkim dobrze i smacznie! Festiwale kulinarne w Polsce to niesamowita okazja do skosztowania wybitnych specjałów regionalnych, poznania lokalnych restauratorów czy zasmakowania rzemieślniczych trunków. Wydarzeniom czysto kulinarnym towarzyszą również imprezy kulturalne, dzięki czemu z pewnością nie będziesz narzekać na nudę!

Tydzień Kuchni Polskiej

Tydzień Kuchni Polskiej to wydarzenie niezwykłe pod wieloma względami. Z biegiem czasu rozrosło się do tego stopnia, że wbrew nazwie festiwal obecnie trwa znacznie dłużej niż tydzień, a do tego odbywa się w wielu miastach Polski. Ideą festiwalu jest inspirowanie i zachęcanie do poznawania smaków polskiej kuchni w rozmaitych odsłonach. Dzięki wydarzeniu możesz skosztować rozmaitych dań naszej rodzimej kuchni serwowanych przez najlepszych restauratorów w kraju. Wystarczy dokonać rezerwacji, każdy posiłek składa się z przystawki lub zupy, II dania oraz deseru.

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku w Poznaniu to kilkudniowa impreza, która odbywa się na Placu Kolegiackim w stolicy Wielkopolski. Podczas wydarzenia skosztować można rozmaitych przysmaków z różnych regionów Polski, ale to nie wszystko – do dyspozycji odwiedzających są również wystawcy z takich krajów jak Hiszpania, Węgry, Francja czy Litwa. Oczywiście nigdy nie brakuje poznańskich pyr z gzikiem czy szarych kluch. Oprócz zróżnicowanych przysmaków podczas festiwalu otwarte są też stoiska winiarskie czy z kraftowymi piwami. Imprezie towarzyszy też Festiwal Polskich Alkoholi Rzemieślniczych. Wszystko odbywa się rzecz jasna w akompaniamencie muzyki.

Festiwal Smaku w Grucznie

Festiwal Smaku w Grucznie to stały punkt w kalendarzu imprez kulinarnych w regionie kujawsko-pomorskim. Początkowo festiwal skupiał się na producentach i smakoszach miodów, z czasem jednak zyskał na popularności, tym samym wyraźnie powiększając grono wystawców. Podczas Festiwalu Smaku w Grucznie zawsze pełno jest potraw przygotowanych według tradycyjnych receptur z historycznych książek kucharskich. Na własnej skórze i podniebieniu można tu poczuć kulinarne bogactwo kraju i kultury stołu, nie brakuje również rękodzieła czy innych przejawów tradycyjnej aktywności kulturalnej regionu. Wydarzenie ma charakter festiwalu plenerowego.

Europejski Festiwal Smaków w Lublinie

Europejski Festiwal Smaków w Lublinie to niezwykłe wydarzenie, który trwa ponad tydzień. Podczas festiwalu można spróbować tradycyjnych przysmaków kuchni rodem z Lubelszczyzny. Dania serwują zarówno lokalni restauratorzy, jak i kucharze z całej Polski. Wśród dodatkowych atrakcji wymienić można choćby gotowanie wraz z gwiazdami sportu, koncerty czy wystawy sztuki.

Winobranie w Zielonej Górze

Winobranie to prawdziwe święto dla wszystkich miłośników i pasjonatów wina, które odbywa się w Zielonej Górze – jednocześnie to największe wydarzenie tego typu w Polsce. Tradycyjnie już podczas winobrania dochodzi do ważnej uroczystości – Bachus, czyli bóg wina, jest symbolem Zielonej Góry, otrzymuje klucze do miasta, co symbolizuje przekazanie władzy. Wokół ratusza zlokalizowane jest miasteczko winiarskie, na terenie którego można spróbować lokalnych trunków i poznać okolicznych winiarzy. W czasie wydarzenia nie brakuje także koncertów, zabaw plenerowych, zawodów sportowych czy wydarzeń kulturalnych.

Dodaj komentarz