Otwarcie parku Tetmajera uświetnione obchodami Sobótki Bronowickiej

W dniu wczorajszym, 22 czerwca, dokładnie o godzinie 12:00, rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem parku im. Włodzimierza Tetmajera. Centralnym punktem wydarzenia była Sobótka Bronowicka, będąca swoistym hołdem dla dawnych, słowiańskich obrzędów.

Zgromadzeni w malowniczym środowisku naturalnym uczestnicy mieli okazję celebrować nadejście lata poprzez śpiew, taniec i wspólne biesiadowanie na łonie natury. Było to także symboliczne otwarcie nowego miejsca na mapie miasta, które stanowić będzie przestrzeń do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.

Program pikniku obejmował wiele atrakcji. Rozdano loterię z niespodzianką – smaczkiem od miejscowych firm gastronomicznych, takich jak cukiernia Ciacho, GoodLood, piekarnia Bardzo Dobry Chleb oraz pizzeria Vicenti. Od godziny 16:00 rozpoczęły się kolejne atrakcje, w tym tańce w kręgu, opowieści o legendarnym kwiecie paproci czy przedstawienie sobótkowych zwyczajów przez teatr Złoty Róg.

Ważna informacja dla wszystkich, którzy planowali dojechać na miejsce samochodem: parking był zamknięty od piątku 21 czerwca, rozpoczynając się od późnych godzin popołudniowych, aż do zakończenia całego wydarzenia w sobotę 22 czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych w pobliżu, zalecano korzystanie z innych środków transportu, takich jak rower czy komunikacja miejska, lub po prostu przyjście na piechotę.

Dodaj komentarz