Wielkie zmiany na kierowniczych stanowiskach w krakowskich szpitalach

Jerzy Friediger kończy swoje obowiązki jako dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego w dniu 28 września, kiedy to zakończy się jego kadencja. Wybór czasowego następcy Friedigera na tym stanowisku padł na Lecha Kucharskiego, radnego z klubu Przyjazny Kraków, którego mianował prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski. Zmiana ta wiąże się także ze zmianą składu rady miasta. Tak jak donosi PAP, miejsce Kucharskiego ma zająć Jerzy Woźniakiewicz, który jest dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

28 września to również data końca kadencji Renaty Godyń-Swędzioł, dyrektor Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza. Prezydent Krakowa udzielił informacji o tych zmianach w strukturze zarządzania miejscowymi placówkami zdrowia.

Jacek Majchrowski wyjaśnił swój wybór na tymczasowego dyrektora szpitala im. Żeromskiego, mówiąc, że Kucharski posiada wieloletnie doświadczenie w tej instytucji, gdzie pracuje już od 41 lat i przez jakiś czas pełnił rolę wicedyrektora. Majchrowski podkreślił, że Kucharski doskonale zna strukturę szpitala. Na dodatek, Kucharski był przewodniczącym komisji zdrowia w radzie miasta oraz wiceprezesem Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie.

Dodaj komentarz