IV liga bez krakowskich drużyn

Gdy chodzi o sport, bardzo dużo mówi się o najlepszych drużynach w kraju. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego, ale czasem warto też śledzić zespoły, którym daleko do najlepszych. Za przykład może posłużyć to, co stało się w IV lidze.

Poszukiwanie drużyny z Krakowa

Jeżeli przejrzysz listę ekip, nie znajdziesz żadnego zespołu ze stolicy województwa. Tak, to nie jest pomyłka!

Naturalnie nie jest to nic złego, aczkolwiek mowa o sytuacji, która już dawno nie miała miejsca – aby znaleźć analogiczny przypadek, trzeba wrócić do sezonu 2009/10. Warto również pamiętać o tym, że w zakończonym niedawno sezonie Wieczysta Kraków zanotowała pewny awans. W ogóle mowa o drużynie, która już niedługo może znaleźć się nawet na zapleczu Ekstraklasy. Ambicje są ogromne i trzeba przyznać, że Wieczysta to zespół dysponujący ogromnymi możliwościami finansowymi. Skoro już jesteśmy przy I lidze, nie sposób nie wspomnieć, że tam mamy Wisłę Kraków. Co by nie mówić, cały czas trudno to zrozumieć. Oczywiście możliwe, że będziemy mieli do czynienia z szybkim powrotem, ale co przemawia za taką sytuacją?

Jakby nie patrzeć, sezon 2022/23 zapowiada się nietypowo. Nie oznacza to jednak czegoś gorszego – emocji nie powinno zabraknąć.

Dodaj komentarz