Skok na bungee – co warto wiedzieć o skoku?

Jeśli interesuje cię jednocześnie relaks, nuta wyzwania, dużo emocji, a także niezwykłe przeżycia to bez wątpienia powinien cię zainteresować skok na bungee. Bungee skok to nie tylko niezapomniane wspomnienia, ale również świetny upominek na urodziny dla ukochanej osoby. Jaka jest historia bungee? Jakie są zasady skoku? Czym jest taki skok? Jak się przygotować w pełni do doświadczenia związanego ze skokiem? Jakie zalety mają skoki na bungee? Czy każdy z nas może skakać?

Bungee jumping – nieco historii

Latanie to coś, co ludzie chcieli robić od zawsze. Już Leonardo da Vinci, jako pierwszy sporządził projekt maszyny latającej. Dwa wieki później odbyły się pierwsze skoki ze spadochronem i pierwszy lot balonem. Następnie wynaleziono szybowce i samoloty. Esencją naszych marzeń o lataniu są także loty w kosmos.

W przypadku skoków, zalążki bungee jumping powstały na wyspie Pentecost, gdzie lokalni, młodzi mężczyźni, skakali z liną u kostek, z wysokich wież, by udowodnić ich męskość oraz zapewnić urodzaj. Pierwsze skoki na bungee, jakie znamy dziś, odbyły się natomiast w latach 80. XX wieku, gdy studenci, gdy studenci Oxfordu z Bristolu, oddali pierwszy skok z mostu w Suspension Bridge.

Dziś, skoki na bungee dostępne są w wielu miejscach świata, także na festynach czy festiwalach, jako dodatkowa rozrywka. Jest to propozycja dla odważnych, ale także dla marzycieli, którzy zawsze chcieli latać. Na pewno jednak, niezależnie od tego, jak do tego podchodzisz czy jak spoglądasz na te sprawy – skok zapewnia maksimum adrenaliny!

Skok bungee – czym jest i jakie są jego zasady?

Skok na bungee to rozrywka, zazwyczaj dla jednej osoby, chociaż możesz znaleźć tez oferty skoków w parach. Jest to skok z dużej wysokości, trwający kilka sekund, odbywany na długiej i elastycznej linie. Zapewnia ona bezpieczeństwo i wyhamowanie we właściwym momencie. Guma bungee składa się z wielu lateksowych gumek oraz taśm alpinistycznych, tworzących jedną linę. Gumy dzielimy, w zależności od wagi użytkownika na  cienkie (do 65kg), średnie (65-90kg) i grube (90-120kg). Przed skokiem, instruktor dobiera jej odpowiedni rodzaj. Mocowana jest ona na kostkach, a ponadto stosuje się też często uprząż asekuracyjną, zakładaną na biodra lub korpus.

Skoki można oddawać z różnych wysokości, najczęściej jednak obejmują one 80-100m, co daje ci 4 sekundy tzw. wolnego spadania. Niewiele? Uwierz, że to przeżycie, zapewni ci adrenalinę i emocje, jakich się po sobie nie spodziewasz. Są też warianty, gdzie można skakać nawet z 200m lub w wersji wahadła, czyli skoku z dwóch wież.

Skoki bungee posiadają także kilka ważnych zasad. Przede wszystkim, skakać mogą osoby powyżej 16 lat. Kolejnym warunkiem jest posiadanie właściwej wagi – minimum 45 kg, maksimum 120 kg.

Urodziny prezent, czyli jak się przygotować i na co liczyć?

Jeśli już czujesz w sobie odwagę, chcesz skorzystać z okazji prezentu, o jakim będziesz wspominał długie lata swojego życia, to warto wiedzieć, jak się do tego przygotować.

Upewnij się, że nie ma przeciwwskazania do skoku w twoim przypadku. Takowym może być np. uraz pleców, choroby serca, problemy z oddychaniem, choroby neurologiczne. Jeśli nie masz przeciwwskazań zdrowotnych oraz ważysz między 45 a 120 kg, ubierz się wygodnie. Pełne, nie uwierające buty, pełna i luźna odzież. Paniom odradzamy sukienki czy spódnice. Zostaw także biżuterię obsłudze przed skokiem.

Jeśli chcesz nagrywać, wiele firm, oferuje także mozliwość pamiątki wideo. Jeśli się boisz  – poszukaj oferty skoku we dwoje i skacz z ukochaną osobą!

Pamiętaj, że skok na bungee kraków to także świetny pomysł na prezent. Możesz w niewielkiej cenie w granicach 150-200zł zakupić voucher na skok dla kogoś wyjątkowego. Nie ważne, czy chodzi o urodziny, imieniny, a może jakąś rocznicę – polecamy skok dla każdego chętnego niesamowitych wrażeń!

Koniecznie sprawdź ofertę skoków, a po nich polecam zajrzeć do innych kategorii niezwykłych prezentów.

Dodaj komentarz