Bezprecedensowa interwencja Straży Miejskiej w Krakowie: kura na wolności

Podczas spaceru po alei Pokoju w Krakowie strażnicy miejscy natknęli się na nietuzinkowy widok. Na jednym z pasów zieleni przechadzała się kura, której wolność nie była ograniczona przez żadne przeszkody. Pomimo starań mundurowych, zwierzę nie miało najmniejszego zamiaru odpuścić sobie swobody i poddać się bez walki. Całe zajście zostało zarejestrowane na filmie, który później znalazł się w sieci.

Niecodzienne działania strażników miejskich zostały udokumentowane na nagraniu video, które zostało później opublikowane w Internecie. Interwencja miała miejsce przy alei Pokoju, gdzie na pasie zieleni przy torach kolejowych swobodnie spacerowała kura. Ptak był narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo ze względu na bliskość torów kolejowych, jednak to nie zdawało się go obchodzić. Kura nie miała zamiaru dać się łatwo złapać strażnikom miejskim ani pracownikowi KTOZ, który został wezwany na miejsce. Jeden z interweniujących mężczyzn skomentował sytuację słowami „To nie będzie takie proste”, gdy ptak sprytnie unikał wpadnięcia do siatki.

Mimo wszystko, interwencja zakończyła się pomyślnie. Uciekinierka została bezpiecznie odłowiona, a całe zdarzenie nie spowodowało jej żadnych obrażeń. Jej wolnościowy spacer okazał się jednak krótkotrwały.

Dodaj komentarz