Zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej z powodu 9. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

Na uwagę zasługuje fakt, że w najbliższą niedzielę, dokładnie 8 października, odbędzie się dziewiąta edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Dodatkowym wydarzeniem sportowym towarzyszącym półmaratonowi będzie bieg „Piątka dla krakowskiego sportu”. Ze względu na te imprezy, nastąpią znaczne zmiany w organizacji ruchu drogowego, jak również w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Właściciele pojazdów powinni być świadomi zamknięcia niektórych ulic lub ich fragmentów przez cały dzień – od godziny 0.00 do 18.00:

Ulica Lema zostanie zamknięta w obu kierunkach. Zamknięcie to jest konieczne ze względu na prace budowlane związane z przygotowaniem infrastruktury biegów, a także jej późniejszym demontażem. Niemniej jednak, przewidziane są pewne wyjątki:

Do godziny 8:30 zezwala się na dojazd dla organizatora oraz uczestników półmaratonu od strony ulicy Mogilskiej. Dopuszcza się także dojazd do parkingu przy TAURON Arenie Kraków oraz dojazd do osiedla przy ulicy Lema 5 i 5A.

Pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem, przewiduje się również możliwość dojazdu od strony alei Pokoju do osiedla przy ulicy Lema pod numerami 15A, 15B, 15C, 15D, 15E.

Po zabezpieczeniu specjalnego korytarza na ulicy Lema, pod kontrolą osób uprawnionych do kierowania ruchem, umożliwia się ruch wjazdowy/wyjazdowy z/do osiedli przy ulicy Lema od strony al. Pokoju.

Dodaj komentarz