Złodziejska banda korzystająca z hotelowych pokoi jako magazynu łupów

W małej gminie Zielonki doszło do serii skomplikowanych i dobrze przemyślanych kradzieży, które wstrząsnęły lokalną społecznością. Złodzieje zdecydowali się na nietypowy sposób przechowywania skradzionych przedmiotów – używali pokoi w jednym z miejscowych hoteli jako swojego osobistego magazynu. Wewnątrz znajdowały się różne rodzaje łupów, takie jak rowery, hulajnogi, luksusowe zegarki oraz narzędzia elektryczne. Jak się później okazało, za całą tą operacją stali czterej obywatele Czech i Słowacji.

Na ich ślad wpadli policjanci z powiatu krakowskiego, którzy po długotrwałym śledztwie zdołali namierzyć i aresztować podejrzanych. Funkcjonariusze odkryli, że zgłoszone ostatnio kradzieże to tylko wierzchołek góry lodowej. Łupy odnalezione w hotelowych pokojach, teraz są przechowywane w policyjnym depozycie. W tej chwili trwa proces ustalania właścicieli skradzionych przedmiotów.

Ostatnie zgłoszenie dotyczące działalności tej złodziejskiej bandy nadeszło 6 lipca 2023 r. Dyżurny oficer Komisariatu Policji w Zielonkach otrzymał informację o kradzieży na jednej z lokalnych posesji. Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu dochodzenia ustalili, że złodzieje włamali się poprzedniej nocy na prywatny teren zgłaszającego, a następnie ukradli dwa rowery – jeden elektryczny – oraz spawarkę z garażu, który nie był odpowiednio zamknięty.

Dodaj komentarz