Zbliżający się weekend majowy i opłaty za parkowanie w Krakowie – co warto wiedzieć?

Przed nami długi majowy weekend. Dni wolne od pracy upływać nam będą na odpoczynku i świętowaniu, które wielu z nas będzie miało okazję spędzić w pięknych zakątkach Krakowa. Jednak należy pamiętać, że pewne obowiązki nie znikają, nawet podczas tak uroczystych dni. Wśród nich znajdują się opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania.

Nie możemy zapominać, że zarówno 1, jak i 3 maja to dni, w których obowiązują opłaty za pozostawienie samochodu w SPP. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować koniecznością zapłacenia dodatkowej opłaty. Jeśli zaniedbamy to zadanie, musimy liczyć się z faktem, że zostanie nałożona na nas karę w wysokości 250 złotych. W przypadku jednak szybkiej reakcji i uregulowania należności w ciągu 7 dni kwota ta zostaje obniżona do 150 złotych.

Warto przypomnieć, że od poprzedniego roku obowiązuje uchwała Rady Miasta Krakowa, która reguluje kwestię pobierania opłat za parkowanie. Zgodnie z nią, nie płacimy za parkowanie w niedziele oraz wybrane święta. Są to: Nowy Rok, drugi dzień Wielkanocy, Dzień Wszystkich Świętych, Wigilia oraz pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz