Koleje Małopolskie zapowiadają zmiany na linii A40 od 29.04.2024

Pasażerowie korzystający z usług Kolei Małopolskich powinni przygotować się na nadchodzące modyfikacje w funkcjonowaniu linii A40. Zgodnie z oficjalnym komunikatem, firma poinformowała, że wprowadzi zasadnicze zmiany od dnia 29 kwietnia 2024 roku, czyli od najbliższego poniedziałku.

Do jednej z kluczowych zmian należy wydłużenie trasy linii A40. Wcześniej końcowa stacja autobusowa tej linii znajdowała się w miejscowości Kęty. Od planowanej daty zmian, autobusy na tej trasie będą kursować aż do przystanku Kęty ZML. Dodatkowo, w czasie jazdy po nowej trasie, autobusy będą również obsługiwać przystanek Kęty Osiedle.

Z uwagi na potrzeby i sugestie zgłaszane przez pasażerów, Koleje Małopolskie zdecydowały o uruchomieniu kilku nowych przystanków. Wśród nich znajdą się: Bulowice Zamek, Bulowice Kościół oraz Andrychów Osiedle WSW.

Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie zmiany są radosne dla pasażerów. Niestety, przystanek Bulowice Sklep nie będzie już obsługiwany. Decyzja ta może wywołać rozczarowanie u niektórych korzystających z tego przystanku osób.

Dodaj komentarz