Wyróżnienie dla krakowskich stróżów prawa za udział w akcji ratunkowej w 2023 roku

Dwoje policyjnych funkcjonariuszy z Krakowa otrzymało nagrodę „Bezpieczny Kraków” za rok 2023, którą wręczył Prezydent Miasta Krakowa. Wyróżnieni policjanci dzięki swojej czujności i szybkiej reakcji uratowali życie starszego pana, który pozostawał zamknięty w swoim mieszkaniu, niewydolny ruchowo i cierpiący na poważne problemy zdrowotne, wymagające natychmiastowej pomocy medycznej.

Ceremonia wręczenia prestiżowej nagrody „Bezpieczny Kraków” za rok 2023 miała miejsce 25 kwietnia w Sali Portretowej Pałacu Wielkopolskich Urzędu Miasta Krakowa. Odebranie nagrody z rąk prof. Jacka Majchrowskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, było momentem pełnym uznania dla pracy krakowskich stróżów prawa.

Nagroda „Bezpieczny Kraków”, przyznawana od 19 lat, jest formą docenienia krakowskich funkcjonariuszy, którzy wykazali się szczególnym zaangażowaniem podczas służby. Tego roku laureatami tego prestiżowego wyróżnienia zostali sierż. szt. Krzysztof Zieleń oraz sierż. Damian Kołodziej, dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie.

Ubiegłoroczna akcja ratunkowa, za której udział stróże prawa zostali nagrodzeni, rozpoczęła się od informacji, którą otrzymali od sąsiadów. Mieszkańcy budynku nie mieli kontaktu ze starszym panem, mieszkającym samotnie w jednym z mieszkań, od kilku dni. Dzięki roztropnej ocenie sytuacji i zaangażowaniu funkcjonariuszy szybko udało się ustalić, że wewnątrz lokalu znajduje się mężczyzna, niemożliwy do kontaktu logicznego, wymagający natychmiastowej interwencji medycznej. Funkcjonariusze zdołali szybko namierzyć osobę posiadającą klucze do mieszkania siedemdziesięcioletniego mężczyzny, co znacznie przyspieszyło operację ratunkową. Okazało się, że stan zdrowia pana był na tyle poważny, że wymagał on natychmiastowego transportu do szpitala przez wezwane na miejsce pogotowie. Dzięki sprawnej akcji policyjnej życie tego człowieka zostało uratowane.

Dodaj komentarz