Wypadek na ulicach Krakowa: dwie karetki zderzyły się podczas jazdy na sygnale

Niedzielny wieczór w centrum Krakowa niespodziewanie stał się miejscem tragicznego zdarzenia drogowego. Dwie karetki pogotowia, które poruszały się po drogach miasta na sygnale, zderzyły się na skrzyżowaniu. W wyniku tego zdarzenia jeden z kierowców został ranny i musiał zostać przewieziony do szpitala – jak poinformowała Anna Zbroja, przedstawicielka zespołu prasowego policji w Małopolsce.

Zbroja precyzuje, że kolizja miała miejsce na krakowskim skrzyżowaniu al. Słowackiego i ul. Krowoderskiej. Jedno z pojazdów ratunkowych przewróciło się pod wpływem siły uderzenia. Prawdopodobnie to właśnie w tym momencie doszło do obrażeń kierowcy, którego ostatecznie przetransportowano do szpitala.

Drugi z zaangażowanych w kolizję ambulansów przewoził w tym czasie pacjenta. Szczęśliwie, zarówno pacjent, jak i personel medyczny okazał się nieuszkodzony po incydencie, jak podkreśliła Zbroja.

Młodszy kapitan Hubert Ciepły, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej, przekazał, że do akcji ratowniczej skierowano aż cztery zastępy straży pożarnej. Zdarzenie wywołało znaczne utrudnienia w ruchu drogowym na miejscu zdarzenia.

Dodaj komentarz