Wymiana zamka w skrzynce na listy – jak to zrobić?

Ze zgubieniem kluczyków do skrzynki pocztowej lub zacięciem się w niej zamka może wiązać się nie lada problem. W takim przypadku warto zastanowić się nad skutecznym rozwiązaniem, które zapewni bezpieczeństwo korespondencji i umożliwi do niej dostęp uprawnionym osobom. W jaki sposób to zrobić? Wymieniając zamek w skrzynce na listy!

Potrzeba wymiany zamka w skrzynce na listy

Zamek do skrzynki na listy wymienić można z kilku powodów. Potrzeba takich działań może pojawić się w związku ze zgubieniem kluczyka, jego uszkodzeniem lub złamaniem, a także ze względu na zacięcie się zamka, co uniemożliwia otworzenie drzwiczek i sprawdzenie korespondencji. Na odinstalowanie i zamontowanie nowego zamka można się także zdecydować, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego i chcemy się zabezpieczyć przed możliwością wglądu do skrzynki pocztowej przez poprzedniego właściciela lub w przypadku wyprowadzki jednego z lokatorów, który posiadał kluczyk do skrzynki. Każdorazowo wymiana zamka w skrzynce na listy powinna być przeprowadzona wtedy, gdy nie chcemy, aby przesyłane do nas dokumenty mogłyby w jakikolwiek sposób trafiać w niepowołane ręce.

Jak wymienić zamek w skrzynce na listy?

Po podjęciu decyzji o wymianie zamka w skrzynce na listy kolejnym krokiem jest odinstalowanie starego mechanizmu i zamontowanie nowego. Można podjąć próby samodzielnego wykonania tego rodzaju zadania, choć nie zawsze będą one skuteczne. Przede wszystkim nowoczesne zamki są coraz bardziej wytrzymałe i trwałe, zatem próby podważenia ich za pomocą prostych narzędzi np. śrubokręta, a nawet ich rozwiercenia, mogą spełznąć na niczym. Z kolei w przypadku starszych zamków w skrzynkach pocztowych niewprawne działania mogą spowodować trwałe uszkodzenia np. wgniecenia na drzwiczkach lub na samej skrzynce. Często podejmowanie samodzielnych prób otworzenia zaciętego zamka, a także wymiany na nowy, wiązać się także może z silnym zdenerwowaniem oraz stratą czasu. Dużo prościej i wygodniej jest skorzystać z pomocy fachowców.

Zadzwoń po fachowca

Ślusarze z Pogotowia zamkowego, z którego pełną ofertą zapoznać się można na stronie https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/, specjalizują się w różnorodnych usługach ślusarskich. Z ich pomocy można skorzystać zarówno w przypadku problemów z tradycyjnymi zamkami w drzwiach wejściowych czy wewnętrznych, jak i w przypadku zamków w skrzynkach na listy. Jeśli zamek się zaciął, podejmą się jego awaryjnego otworzenia w sposób bezpieczny i bezszkodowy. Można im również powierzyć naprawę lub wymianę mechanizmu zamkowego w skrzynce pocztowej. To najpewniejszy i najwygodniejszy sposób na uporanie się z problemem związanym z zamkiem w skrzynce na listy.

 

Dodaj komentarz