Co należy zrobić, gdy zamek w drzwiach się zepsuł?

Z awarią zamka nierozerwalnie wiąże się zdenerwowanie. Jest to naturalna reakcja na wszelkie nietypowe i niepożądane sytuacje, które nam się przytrafiają. Jeśli jednak zamek w drzwiach Twojego mieszkania lub domu się zepsuł, zachowaj spokój. Poniżej przedstawiamy skuteczne rozwiązanie na tego rodzaju problem.

Awaria zamka – i co dalej?

Po latach intensywnej eksploatacji nawet najlepszy zamek może ulec uszkodzeniu i całkowicie się zablokować. W większości przypadków awarii zamka można by uniknąć, wymieniając go zawczasu na nowy. Jeśli jednak nie zareagujemy na sygnały takie jak trudności z jego otwieraniem lub poluzowanie i dojdzie do zacięcia zamka, istnieje sposób na sprawne wybrnięcie z problemu. Jest nim awaryjne otwieranie drzwi.

Poznaj specjalistów od awaryjnego otwierania zamków

Otwieranie drzwi w trybie awaryjnym polega na zastosowaniu odpowiedniego sprzętu ślusarskiego, dzięki czemu możliwe jest dostanie się do domu lub mieszkania bez zastosowania klucza. Tego rodzaju działań nie warto jednak podejmować samemu za pomocą dostępnych pod ręką narzędzi czy wzywać na pomoc osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i sprzętu, ponieważ może to skutkować drogimi w naprawie uszkodzeniami, w tym zarysowaniami na drzwiach czy framudze. Z pomocy dobrych fachowców można bowiem skorzystać niemal niezwłocznie, wystarczy tylko skontaktować się z dobrą firmą ślusarską, taką jak Pogotowie zamkowe: https://www.pogotowie-zamkowe-krakow.pl/.

W Pogotowiu zamkowym pracują specjaliści, którzy zajmą się awaryjnym otwieraniem drzwi w sprawny, skuteczny i bezpieczny sposób. Zawsze upewniają się, czy dana osoba rzeczywiście posiada tytuł prawny do danego lokum, co wynika ze względów bezpieczeństwa. Do zadania przybędą również bardzo szybko, gdyż firma działa od wczesnych godzin porannych po późne godziny nocne, pełniąc dyżury i reagując bardzo szybko na każde wymagające natychmiastowego działania wezwanie. Zlecenia są z kolei wykonywane tak, aby nie naruszyć mienia klienta za pomocą sprzętu umożliwiającego bezinwazyjną pracę. Zatem jeśli zamek w Twoich drzwiach się zepsuł, nie zwlekaj i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Pomyśl o wymianie zamka na nowy

Oprócz awaryjnego otwierania drzwi w przypadku uszkodzenia zamka warto rozważyć także jego naprawę lub wymianę na nowy. Dzięki tym działaniom zapewnimy sobie bezpieczeństwo w domu i unikniemy kolejnych problemów z działaniem zamka.

Warto także wiedzieć, że reperacja zamka nie zawsze jest możliwa ze względu na zbyt duże zużycie mechanizmu lub nierentowność przedsięwzięcia, dlatego ślusarz wykonujący usługę może polecić montaż nowego urządzenia. W przypadku dobrych firm ślusarskich, takich jak Pogotowie zamkowe, możesz liczyć również na pomoc w doborze rozwiązania problemu oraz masz zapewnioną możliwość nabycia zamków bezpośrednio od fachowców w trakcie realizacji usługi.

 

Dodaj komentarz