Unikalne obchody Dnia Dziecka w krakowskiej zajezdni tramwajowej

Nie trzeba było przemierzać wielkich przestrzeni, aby znaleźć wyjątkowe miejsce celebracji Dnia Dziecka. Wystarczyło odwiedzić Kraków, dokładniej jego zajezdnię tramwajową Podgórze, położoną przy ulicy J. Brożka 3, oddzieloną od reszty miasta jedynie dwoma torami tramwajowymi. To tam 2 czerwca MPK w Krakowie zorganizowało niezapomniany festyn dla najmłodszych pasażerów.

Wydarzenie pełne było unikalnych atrakcji, których nie można doznać w innym miejscu. Tylko tutaj mali mieszkańcy miasta mogli stać się kierowcami nowoczesnego tramwaju o masie ponad 40 ton. Dodatkowo mieli okazję zobaczyć proces mycia pojazdów komunikacji publicznej – nie będąc jednak biernymi obserwatorami, lecz siedząc wewnątrz przechodzącego przez myjnię tramwaju i mając możliwość niemal dotknąć wirujących szczotek myjni przez szybę pojazdu.

Ale to nie koniec atrakcji. Na terenie zajezdni przygotowano dla dzieci aż 11 przystanków z różnorodnymi atrakcjami. Najmłodsi mieli do dyspozycji zarówno nowoczesne, jak i zabytkowe tramwaje i autobusy. Zostały udostępnione miejsca, które na co dzień są niedostępne dla osób niebędących pracownikami MPK. W programie nie zabrakło też konkursów, różnego rodzaju zabaw i ciekawych nagród.

Dodaj komentarz