Szpital Babińskiego uruchamia oddział psychiatryczny z myślą o młodzieży

Psychiatria to dla wielu osób temat, o którym nie powinno się rozmawiać. Oczywiście nie jest to właściwe podejście. Każdy problem wymaga odpowiedzialnego podejścia.

Gdzie mogę liczyć na pomoc?

Weźmy sobie za przykład to, co dzieje się w szpitalu Babińskiego. W szpitalu tym doszło do otwarcia oddziału psychiatrii dla młodzieży. Można powiedzieć, że to jest najlepszym dowód na to, iż problem występuje i nie należy tego problemu lekceważyć.

Co jeszcze wiadomo?

Na oddziale znajdziemy 25 miejsc przeznaczonych dla osób w wieku od 14 do 18 lat. Wiadomo też, że najlepiej, aby przyjęcia odbywały się na podstawie skierowania.

Warto również pamiętać o tym, że możemy mówić o pewnym procesie. Dla niezorientowanych – od wiosny 2019 roku rozpoczęło się tworzenie pełnej oferty świadczeń (dla ludzi w kryzysach). Nie ma też co ukrywać, że tworzenie oferty zbiegło się z pandemią. Co za tym idzie, na pewno nie było łatwo. Z drugiej strony to pokazuje, że można sobie radzić w różnych warunkach. Musimy też pamiętać o tym, że koncentracja na jednym problemie to zawsze zapominanie o innych kłopotach.

O zdrowiu możesz poczytać także tutaj.

Dodaj komentarz