Świąteczne ozdoby na Rynku Głównym w Krakowie na okres świąteczny

Rynek Główny w Krakowie został ożywiony przez 97 kiosków handlowych i gastronomicznych, które oferują odwiedzającym różnorodność świątecznych ozdób, wyrobów z ceramiki i skóry, biżuterii oraz pamiątek. Oferowane jest także wiele smakołyków polskiej kuchni. Od piątku, mieszkańcy i turyści mogą cieszyć się świątecznymi zakupami na rynku. Uroczyste otwarcie jarmarku miało miejsce w sobotę.

Wiceprezydent Krakowa, Bogusław Kośmider, odwołując się do opinii dziennikarzy i gości z całego świata, którzy przybywają na te targi, nazwał je „jednymi z najwspanialszych targów bożonarodzeniowych w Europie”. Przemawiał on w sobotę na scenie przed Ratuszem.

Ks. Dariusz Raś, archiprezbiter Bazyliki Mariackiej, wyraził nadzieję, że targi będą towarzyszyć wszystkim w przygotowaniach do radosnego przeżywania Bożego Narodzenia.

Po oficjalnym otwarciu jarmarku, dzieci miały możliwość wypuścić balony z przymocowanymi do nich listami do Mikołaja, które od rana mogły wrzucać do specjalnej skrzynki ustawionej przed sceną.

Dodaj komentarz