Interwencja straży miejskiej w Krakowie: pijany bezdomny przewieziony do szpitala z hipotermią

Wydarzyło się to wczoraj, kiedy to pod koniec dnia, obywatel krakowski zamieszkujący ul. Weissa, skontaktował się telefonicznie ze strażą miejską. Zadzwonił z powodu niepokojącej sytuacji – zauważył bowiem, że w zaparkowanym niedaleko lokalnego boiska sportowego busie, przez dłuższy czas nieporuszony leżał jakiś mężczyzna. Powiadomił, że pomimo swoich starań, nie zdołał go obudzić, nawet pukając w szybę pojazdu.

Krakowska straż miejska szybko odpowiedziała na zgłoszenie i natychmiast wysłała patrol na ulicę Weissa. Przybyli tam po krótkim czasie i potwierdzili doniesienia dzwoniącego. Wewnątrz busa odnaleźli mężczyznę – bezdomnego, który był tak pijany, że trudno było nawiązać z nim jakikolwiek kontakt. Jego stan wydawał się niepokojący, dlatego postanowili wezwać załogę ratownictwa medycznego, podejrzewając, że może on cierpieć na hipotermię. Do czasu przyjazdu medyków, funkcjonariusze straży miejskiej pilnowali stanu zdrowia mężczyzny.

Po zbadaniu przez załogę pogotowia okazało się, że podejrzenia straży miejskiej były słuszne. Bezdomny miał hipotermię – jego temperatura ciała wynosiła zaledwie 26°C. Został natychmiast zabrany do szpitala w celu udzielenia mu niezbędnej pomocy medycznej.

Ta sytuacja jest jednym z wielu incydentów tego typu, które miały miejsce w Krakowie tej jesieni. Potwierdza ona, jak ważna jest świadomość obywateli i ich natychmiastowa reakcja na potencjalnie niebezpieczne sytuacje.

Dodaj komentarz