Śmiałe działania władz Krakowa: apel do ministra infrastruktury o zmianę przebiegu trasy S7

Decydenci z Krakowa wysłali prośbę do świeżo mianowanego ministra infrastruktury, prosząc go, aby nie rozpatrywał możliwości budowy zaprojektowanego odcinka drogi S7 na terenie miasta. Zwrócili się z propozycją, aby nowa zakopianka została zaprojektowana w taki sposób, aby znacznie obchodzić stolicę Małopolski, czy to od wschodniej, czy od zachodniej strony.

– Bezwarunkowo sprzeciwiamy się temu, aby konstrukcja S7 do Myślenic miała miejsce kosztem mieszkańców naszego miasta. Protesty mieszkańców są dla nas zrozumiałe. Niedawno prezydent Krakowa podtrzymał nasze stanowisko, kierując list do nowo powołanego ministra infrastruktury Dariusza Klimczaka – tłumaczy wiceprezydent Krakowa Jerzy Muzyk. Dodaje: – Nie zgadzamy się na wprowadzenie nowej trasy przez osiedla krakowskie. Apelujemy o brak uwzględnienia takich pomysłów, które nie cieszą się poparciem społeczności.

Obecnie droga S7 łącząca Kraków z Myślenicami jest w fazie projektowania. Wykonawca, który zostanie wybrany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w przetargu, będzie odpowiedzialny za opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego (STEŚ) dla nowej zakopianki.

Dodaj komentarz