Gdzie najczęściej powstają nowe magazyny na wynajem w Krakowie?

Kraków z przylegającymi do niego miejscowościami od wielu lat kategoryzowany jest jako jeden z głównych rynków nieruchomości magazynowych kraju. To lokalizacja chętnie wybierana przez potentatów polskiego rynku, którzy wykorzystując obecność Specjalnej Strefy Ekonomicznej, właśnie w tym miejscu budują kolejne obiekty. Magazyny na wynajem w Krakowie powstają przede wszystkim w bliskim sąsiedztwie dróg szybkiego ruchu, zwłaszcza autostrady A4.

Obiekty na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Wyodrębnienie obszarów przeznaczonych pod inwestycje w obiekty magazynowe i przemysłowe to skuteczna zachęta dla firm poszukujących nowych miejsc do lokalizowania swoich zakładów. Tak było również w przypadku Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Krakowie. Na jej obszarze powstało wiele nowoczesnych obiektów, które przyciągnęły dziesiątki zagranicznych i krajowych firm działających w różnych branżach. Wynajęcie magazynu w Krakowie zapewnia dostęp do dużego, lokalnego rynku, gwarantuje doskonałe skomunikowanie z pozostałymi częściami kraju i co równie ważne, możliwość znalezienia wykwalifikowanych pracowników. Magazyny na wynajem w Krakowie powstają głównie w pobliżu autostrady A4, która łączy największe ośrodki miejskie południowej Polski, zapewniając dobrą komunikację z naszymi zachodnimi i wschodnimi sąsiadami.

Magazyny w podkrakowskich miejscowościach

Obok magazynów na wynajem w Krakowie, w administracyjnych granicach miasta, lokalny rynek oferuje również nowoczesne powierzchnie magazynowe zlokalizowane w okolicznych miejscowościach, takich jak Skawina, Olkusz, Brzesko, Liszki czy Modlniczka. To w większości nowe obiekty dostosowane do potrzeb współczesnych najemców, charakteryzujące się doskonałym wyposażeniem, spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia różnych typów działalności gospodarczej. Podobnie jak magazyny na wynajem w Krakowie, również tego typu obiekty mają bezpośrednie, dogodne połączenie z autostradą A4 i innymi ważnymi drogami krajowymi, dzięki czemu pod względem jakości skomunikowania w niczym nie ustępują stolicy Małopolski.

Zdecydowana większość nowoczesnych obiektów magazynowych powstaje na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w Krakowie oraz sąsiadujących z miastem miejscowościach, z niedużej odległości od dróg szybkiego ruchu zapewniających doskonałe skomunikowanie z wszystkimi częściami kraju. Wynajęcie magazynu w Krakowie lub okolicach miasta nie powinno być większym problemem w przypadku małych podmiotów. Duże firmy potrzebujące większej powierzchni mogą zlecić budowę magazynu od podstaw.

Dodaj komentarz