Siódma odsłona krakowskiego festiwalu Wodecki Twist 2024 zaskoczy nas barwnością i radością

Siódma edycja znanego i powszechnie lubianego festiwalu w Krakowie, Wodecki Twist 2024, zapowiada się jako pełna kolorów i radości. Celem tego wydarzenia jest zafundowanie odwiedzającym muzycznej podróży wprowadzającej w świat najpiękniejszych polskich melodii. W planach jest przekazanie przez TVP koncertu galowego nawiązującego do klimatu lat 70., występ młodych wykonawców śpiewających utwory Wodeckiego oraz zaskakujący program od Mitch&Mitch. Dodatkowo, goście będą mogli skorzystać z możliwości uczestniczenia w spotkaniach oraz koncertach plenerowych.

Wydarzenie zgromadzi kilkadziesiąt znakomitych artystów, którzy przybywają do Krakowa na festiwal Wodecki Twist 2024, aby poruszyć emocje i inspirować publiczność. Tradycją są spotkania z chórami, które odbywają się podczas pierwszego dnia festiwalu. Tegoroczne spotkanie ma miejsce piątkowe przedpołudnie, 7 czerwca, na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie zaśpiewają chóry z całej Polski, mieszkańcy miasta, turyści oraz goście festiwalowi, a nawet rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

Chóralne rozpoczęcie imprezy nosi tytuł „Zacznij od Bacha” i co roku jest obserwowane przez dziesiątki tysięcy fanów w mediach społecznościowych. Festiwal oferuje również dwa wyjątkowe koncerty, które odbędą się odpowiednio 7 i 8 czerwca.

Absolutnym punktem kulminacyjnym imprezy jest galowy koncert „Znajdziesz mnie znowu, czyli wspaniałe lata 70.!” zaplanowany na 7 czerwca o godzinie 20:00 w ICE Kraków. Koncert skupia się głównie na dekadzie lat 70., znanym z inspiracji soul, funk i disco, kiedy to publiczność miała okazję podziwiać barwne osobowości, wybitne głosy i wielkie talenty muzyki popularnej. Ten klimat będzie odtworzony nie tylko poprzez niepowtarzalne aranżacje i wybór utworów, ale także za pomocą oprawy wizualnej koncertu, która pełna będzie archiwalnych zdjęć. Trzon gali stanowi twórczość Zbigniewa Wodeckiego, jednak nie zabraknie również muzyki Andrzeja Zauchy, Anny Jantar, Ady Rusowicz, Skaldów i innych.

Dodaj komentarz