Siatkarskie Mistrzostwa Europy w Krakowie

Po miesiącach w stanie zawieszenia wraz z innymi dziedzinami życia odmraża się polski sport. Wielu zawodników nie może doczekać się powrotu na boiska, a kibice (równie niecierpliwi) czekają na transmisje wydarzeń sportowych.

Wielka siatkówka w Krakowie, Gdańsku i Katowicach

Już w 2021 roku na fanów siatkówki czekają ogromne emocje. Kraków to jedno z trzech miast, w których mają być rozegrane Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Pozostałe miejscowości to Gdańsk i Katowice. W organizację turnieju angażują się również inne państwa, w tym Czechy, Estonia i Finlandia.

Radość i oczekiwania polskich kibiców

Informacja o organizacji mistrzostw szczególnie cieszy Polaków, którzy z zapałem dopingują naszą zwycięską drużynę. Wielu liczy na to, że będzie mogło na żywo oglądać drogę polskich siatkarzy po kolejny sukces. W ramach turnieju rozegranym zostaje 15 spotkań grupowych. Następnie nadejdzie czas na spotkania 1/8 finału oraz dwa ćwierćfinały. W Polsce zorganizowane będą również oba półfinały, a następnie spotkanie o trzecie miejsce i w ostateczności finał. Wielką niewiadomą pozostaje odpowiedź na pytanie, czy kibice będą mogli oglądać mecz z trybunów. Na temat turnieju wypowiedział się już polski premier.

„Polska gości ważne imprezy dla siatkarzy i siatkarek. W przyszłym roku będziemy gospodarzami mistrzostw Europy mężczyzn. Odbędą się one w trzech miastach w Polsce – w Krakowie, Gdańsku i Katowicach. Mam marzenie, żeby tu w Katowicach odbył się finał” – powiedział Morawiecki w trakcie konferencji pod Spodkiem.

Warto dodać, że w roku 2022 odbędą się mistrzostwa świata kobiet. Współorganizatorami imprezy będą Polska i Holandia.