Opera Krakowska zaprasza!

Już wkrótce rozpocznie się 67. sezon artystyczny w Operze Krakowskiej. Informacja ta powinna szczególnie ucieszyć miłośników kultury wysokiej, choć bogaty repertuar może zainteresować nawet operowych laików. Bilety na spektakle, operetki czy koncerty galowe można już nabyć zarówno osobiście (w kasie biletowej opery), jak i przez stronę internetową.

Premiery i nowości

Goście opery po raz pierwszy raz będą mieli okazję zobaczyć spektakl „Orfeusz w piekle” Jacquesa Offenbacha. Premiera została przesunięta z marca, ponieważ pokrywała się z wybuchem epidemii koronawirusa. Zainteresowani mogą już teraz nabyć bilet na premierę, która odbędzie się 22 października tego roku. Poza głośną premierą w operze będą wystawione takie dzieła jak „Wesele Figara”, „Cyganeria” czy „Sen nocy letniej”. Dzięki szerokiemu i różnorodnemu repertuarowi każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zadbano również o scenę dziecięcą oraz warsztaty dla najmłodszych i dla nieco starszych. O wszystkich tych nowinkach informuje koordynator PR Opery Krakowskiej — Mateusz Ciupka.

Nie tylko sztuka

Warto wspomnieć, że w czasie, kiedy opera była nieczynna, dokonano pewnych zmian, modernizacji i remontu. Zadbano nie tylko o gości opery, ale również o występujących tancerzy, którym udostępniono nowe wygodne szatnie. Poza tym artyści mogą korzystać z dwóch nowych sali prób oraz z bogatego zaplecza.

– Zespół Opery Krakowskiej ma nadzieję, że w tym sezonie wszystko odbędzie się bez zakłóceń i że wraz z widzami wspólnie doświadczy jedynych w swoim rodzaju emocji wypływających z uprawiania sztuki na żywo – podsumowuje Mateusz Ciupka.