Sekretne bary w Krakowie

Speakeasy

Takie lokale znane są również pod nieco mniej eleganckimi szyldami, zwane ślepą świnią lub ślepym tygrysem. To miejsca nawiązujące do tajnych amerykańskich klubów, które w czasach prohibicji musiały działać pod przykrywką.

Tajne bary w Krakowie

To właśnie tam barmani słyną z przygotowywania niesamowitych drinków, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Często to trunki spoza oficjalnego menu lokalu. Takich knajp nie znajdziecie na mapie krakowskich klubów. To lokale, które znajdziecie tylko wtedy, kiedy o nich wiecie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Mercy Brown

Do takich barów należy między innymi Mercy Brown. To właśnie od tego lokalu wszystko się zaczęło. Znajduje się w okolicy rynku, ale przypadkowi turyści do niego nie trafią, bowiem bar nie reklamuje się szyldem. Znajdziecie go na ulicy Straszewskiego. Miejsce to oferuje nie tylko bogatą kartę alkoholi, ale również rozrywkę, w tym występy jazzowe oraz burleskę.

Sababa

Inne tego typu miejsce to klub Sababa, który znajduje się przy ulicy Szerokiej na Kazimierzu. Lokal słynie również z napojów bezalkoholowych, a barmani, po wysłuchaniu potrzeb gości, tworzą własne autorskie mieszanki.

Z ust do ust

Kolejnym ciekawym lokalem jest bar Z ust do ust. Co ciekawe, aby dostać się do baru, należy pociągnąć za spłuczkę, znajdującą się przy drzwiach. Wtedy pracownicy otwierają drzwi dla czekającego za nimi gościa.
Do innych podobnych propozycji należą między innymi Lost bar czy William Rabbit & co – Magic spot.
Do odwiedzenia takich lokali zapraszam wszystkich! To rozrywka nie tylko miłośników alkoholu, ale również osób, które lubią odkrywać nowe ciekawe miejsca i spędzać czas w klimatycznych miejscach.