Klub sportowy Wisła Kraków ujawnia cel na nowy sezon

W poprzednim sezonie Wisła Kraków nie mogła pochwalić się wieloma osiągnięciami na arenie narodowej. Do samego końca rozgrywek piłkarze walczyli o utrzymanie zespołu w Ekstraklasie. Ubiegły sezon Wisła zakończyła na 13. miejscu w rozgrywkach. Był to najgorszy wynik zespołu w ostatnim stuleciu. Czy to koniec wielkiej chwały i panowania Wisły Kraków? Kibice odwracają się od klubu i głośno krytykują poziom gry prezentowany przez zawodników.

Zmiany

Po serii transferów i przegranym meczu z III ligowym zespołem podjęto poważne kroki w kierunku przywrócenia Wiśle Kraków jak najlepszych wyników. Wielu kibiców wyraziło zaniepokojenie o formie zawodników oraz kondycji zespołu. Zmiany w sztabie szkoleniowym mają doprowadzić do poprawy gry zawodników oraz ich wyników. Sama kadra również uległa modernizacji i aż 9 zawodników pożegnało się z zespołem, a ich miejsce zajęły nowe twarze, w których swoje nadzieje pokłada trener. Ze względu na krótki czas przygotowania nie sposób ocenić, czy piłkarze rzeczywiście podołają nowemu zadaniu.

Przeszłość i przyszłość

Warto zaznaczyć, że w przeszłości klub odnosił wielkie sukcesy. I to nie tylko w ostatnich dekadach, ale ponad wiek temu! W 1926 roku Wisła Kraków wygrała jedyną w międzywojennej Polsce edycję krajowego pucharu. Ponadto Wisła wielokrotnie była mistrzem oraz wicemistrzem Polski, ale od kilku lat nie zdobyto żadnego takiego tytułu. Pierwszy prawdziwy test umiejętności odnowionego zespołu odbędzie się 24 sierpnia. To właśnie wtedy sezon ligowy rozpocznie się dla Wisły meczem wyjazdowym z Jagiellonią Białystok.