Radni rozważają wybudowanie nowej szkoły na Górce Narodowej

Miasto znalazło miejsce na wybudowanie nowej szkoły na Górce Narodowej w Krakowie. Obecnie na tym terenie znajduje się Zespół Placówek Resocjalizacyjno-Socjoterapeutycznych. W planach miasta pojawił się pomysł na przebudowę istniejących obiektów i przekształcenie ich w szkołę podstawową wraz z oddziałami przedszkolnymi. 

Wpisanie na listę inwestycji budowlanych w Krakowie

Od pomysłu do realizacji jeszcze długa droga. Inwestycja musi zostać najpierw wpisana i zatwierdzona w Wieloletniej Prognozie Finansowej dla Miasta Krakowa. Radni analizują sytuację demograficzną w każdej części miasta i na tej podstawie podejmują decyzję, czy w danej dzielnicy jest zapotrzebowanie na szkołę. Biorą także pod uwagę prognozowaną ilość mieszkańców danego rejonu miasta, a także głosy mieszkańców na konsultacjach z mieszkańcami Krakowa.

Dwie najważniejsze inwestycje w trakcie budowy

Obecnie na krakowskim osiedlu Kliny powstaje nowa szkoła podstawowa. Miasto przeznacza na jej budowę 44 miliony złotych. W budynku szkoły oprócz klas lekcyjnych powstaną też: sala gimnastyczna, pracownie, stołówka, biblioteka, czytelnia, kuchnia i jadalnia. Naukę w szkolę będzie mogło rozpocząć 600 uczniów. Drugą równie ważną inwestycją jest szkoła na osiedlu Złocień. Podobna gabarytowo szkoła w przyszłości pomieści także 600 uczniów.

Zrealizowana inwestycja w 2020 roku

Niedawno, bo w 2020 roku miasto oddało do użytku nowy budynek szkoły wraz z oddziałami przedszkolnymi na osiedlu Gotyk. Obecnie w szkole uczy się 400 uczniów, a w przedszkolu miejsce znalazła 100 dzieci. Wszechstronny budynek składa się z czterech kondygnacji.

Dodaj komentarz