Literackie chwile dla dzieci w Pałacu Potockich

Od 1 sierpnia trwają literackie spotkania z dziećmi w Pałacu Potockich w Krakowie. Co tygodniowe warsztaty prowadzą min. animatorzy kultury, właściciele wydawnictw oraz artyści. Na zajęciach dzieci dowiedzą się jak przebiega budowa domu, odkryją wiele tajemnic beskidzkiej przyrody i porozmawiają o empatii. 

,,Pan Tom buduje dom” – czyli każdy marzy o swoim mieszkaniu

Na warsztatach 8 sierpnia dzieci poznają tajniki budowy domów nie tylko tych dla ludzi, ale także zwierząt. Dowiedzą się w jakich domach mieszkają Eskimosi, Afrykańczycy a w jakich ludzie w Mongolii. Poznają tajniki pracy architekta, a także przejdą przez wszystkie etapy budowy domu.

Ahoj Kapitanie! Porywająca przygoda na morzu

15 sierpnia na dzieci czeka niesamowita przygoda morska inspirowana książką ,,M jak morze”. Najmłodsi uczestnicy warsztatów staną twarzą w twarz z morską bryzą, szumem fal, wypatrywać bezludnych wysp i pirackich statków. Dzieci będą miały okazję skonstruować własne żaglowce i posłuchać inspirujących morskich opowieści.

Beskidzka przyroda na wyciągnięcie ręki

Kolejne warsztaty 22 sierpnia zostaną poświęcone beskidzkiej przyrodzie. Czym zaskoczy nas tutejsza przyroda? Jakie zwierzęta możemy tutaj spotkać? Beskid Niski ujawni swoje tajemnice za sprawą książki ,,Beskid bez kitu”. Zajęcia poprowadzi Barbara Mołas, która pracuje na co dzień w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Lekcja empatii dla najmłodszych

Na koniec warsztatów 29 sierpnia przewidziane są lekcji empatii. Zainspirowane książką ,,Postaw się na moim miejscu”. Dzieci porozmawiają o empatii czyli spróbują zrozumieć położenie innych osób i ich uczucia.

Dodaj komentarz