Czy warto kupić mikrokawalerkę w Krakowie?

Zakup mieszkania w Krakowie to bardzo dobra lokata kapitału. Duży wybór daje możliwość dopasowania lokum do indywidualnych potrzeb. Sporym zainteresowaniem cieszą się mikrokawalerki będące hitem na rynku nieruchomości nie tylko w Małopolsce, ale i w całym kraju.

Mikrokawalerka – dla kogo?

Rozważając zakup mikrokawalerki w Krakowie, trzeba pamiętać o tym, że jest to bardzo specyficzny typ mieszkania, który nie każdemu będzie odpowiadał. Z uwagi na mocno ograniczony metraż w żadnym wypadku nie nadają się dla rodzin czy par, które potrzebują więcej przestrzeni. Mogą natomiast okazać się znakomitym rozwiązaniem dla żyjących w pojedynkę osób, które w mieszkaniu nie spędzają zbyt dużo czasu.

Mikrokawalerka – jak kupić, żeby nie żałować?

Jak radzą eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, przy zakupie mikrokawalerki należy mieć na względzie kilka istotnych kwestii. Tego typu inwestycje deweloperskie w Krakowie obejmują mieszkania zróżnicowane m.in. pod kątem lokalizacji czy standardu. Jeśli chodzi o metraż, to zwykle wynosi on kilkanaście metrów kwadratowych. Najlepiej zdecydować się na takie mieszkanie, które da się urządzić w wygodny i funkcjonalny sposób. Co się zaś tyczy jego lokalizacji, to wiele w tym momencie zależy od tego, w jakim konkretnie celu jest kupowana mikrokawalerka – na wynajem czy w celu zaspokajania indywidualnych potrzeb mieszkaniowych.

Mikrokawalerka – pod klucz czy w stanie deweloperskim?

W Krakowie do wyboru są nowe mikrokawalerki wykończone pod klucz oraz w stanie deweloperskim. Oba rozwiązania mają plusy i minusy, które należy przeanalizować przez pryzmat swoich preferencji i możliwości. Mikrokawalerkę w stanie deweloperskim można wykończyć wedle własnego uznania, mając pełną kontrolę nad przebiegiem prac. Z drugiej strony wszystko trzeba zorganizować samodzielnie. Z kolei do mikrokawalerki wykończonej pod klucz można od razu się wprowadzić. To głównie oszczędność czasu, niemniej proponowane przez deweloperów pakiety wykończeniowe wiążą się z pewnymi ograniczeniami.

Dodaj komentarz