Przekroczenie prędkości o 72 km/h na ulicy Lublańskiej: kierowca Audi stracił prawo jazdy na trzy miesiące

W miniony piątek, kierowca marki Audi zdecydował się na bezmyślną jazdę z prędkością 142 km/h po ulicy Lublańskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. To groteskowe przekroczenie prędkości o 72 km/h, a więc ponad dwukrotnie przekracza dopuszczalną normę, jest wynikiem nieodpowiedzialnej decyzji mężczyzny podjętej 24 maja.

Policyjna grupa SPEED, która była w tym czasie na służbie w tej okolicy, natychmiast zatrzymała pędzący pojazd do kontroli drogowej. Kierujący samochodem zostawili sobie niezapomniane wspomnienie tego wieczoru, nawiązując do tego, jak szybko można stracić prawo jazdy za jazdę z prędkością przekraczającą dopuszczalne limity o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Jest to poważne wykroczenie, które kosztowało kierowcę utratę prawa jazdy przez trzy miesiące. W dodatku, jego konto zostało obciążone 15 punktami karnymi za to przewinienie. Co więcej, ze względu na fakt, że był to powtórny przypadek takiego wykroczenia, grzywna za ten czyn została podwojona – do kwoty 5 tys. zł, jak poinformowała krakowska policja.

Dodaj komentarz