Braki kadrowe w firmie Mobilis powodują problemy w realizacji kursów autobusowych w Krakowie

W ostatnim okresie, mieszkańcy Krakowa korzystający z usług komunikacji miejskiej dostrzegali, że nie wszystkie zaplanowane kursy autobusowe są realizowane. Ta sytuacja zwróciła ich uwagę i stała się tematem rozmów. Przyczyną tych nieprawidłowości jest kryzys kadrowy, na który narzeka obecnie firma Mobilis – przewoźnik działający na zlecenie Zarządu Transportu Publicznego.

Pasażerowie autobusów miejskich w Krakowie zaczęli zauważać, że część kursów nie jest realizowana. Informacje na ten temat pojawiły się na Platformie Komunikacyjnej Krakowa, która za pośrednictwem mediów społecznościowych podała do wiadomości publicznej, iż braki kadrowe w firmie Mobilis mają bezpośredni wpływ na funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W konsekwencji, niektóre planowane kursy autobusów miejskich są pomijane.

Problem dotyczy wielu linii autobusowych, w tym między innymi 159, 501, 103, 142, 178, 192, 193 i 578. Przewoźnik uspokaja jednak swoich klientów i zapewnia, że od czerwca wszystkie kursy będą realizowane bez zakłóceń, zgodnie z planem.

Dodaj komentarz