Ogłoszony przetarg na wynajem mieszkań w budynkach gminy Kraków

Niektóre z lokali przeznaczonych do wynajmu znajdują się w historycznych kamienicach przy ulicach takich jak św. Katarzyny, Dietla, Orzeszkowej czy al. Mickiewicza. Ich metraż jest bardzo zróżnicowany – od małych, mierzących niecałe 17 i 29 metrów kwadratowych, aż po rozległe lokale o powierzchni przekraczającej 104 metry kwadratowe. Zarząd Budynków Komunalnych ogłosił przetarg na najem tych mieszkań, które są własnością osób nieobecnych lub budynków, w których udział gminy Kraków to część nieruchomości pozostającej pod jej zarządem. Przewidziano dni, w których możliwe będzie oglądanie oferowanych lokali, a te terminy są już ustalone na najbliższy czas oraz w czerwcu.

Zarząd Budynków Komunalnych uruchomił najnowszy przetarg na wynajem mieszkań, który odbędzie się 21 czerwca. To doskonała okazja dla osób pragnących zamieszkać na krakowskim Kazimierzu. Dziesięć ze zgłoszonych do przetargu mieszkań znajduje się w jednym budynku, przy ul. św. Sebastiana 36. W ofercie są lokale o różnym metrażu – od około 40 metrów kwadratowych, przez 64-metrowe, aż po te największe, przekraczające 100 metrów kwadratowych. Wśród tych ostatnich znajdują się na przykład 3-pokojowe mieszkanie na pierwszym piętrze o powierzchni 102,27 mkw., a na drugim piętrze – 104,54 mkw.

21 czerwca odbędzie się przetarg ustny nieograniczony na wynajem łącznie 19 lokali. W sercu krakowskiego Kazimierza znów dostępny jest do wynajęcia niewielki lokal usytuowany na parterze zabytkowej kamienicy przy ul. św. Katarzyny 5. Składa się on z pokoju z aneksem kuchennym (13,2 mkw.), łazienki z toaletą oraz schowka na korytarzu. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wynosi zaledwie 16,47 mkw.

Dodaj komentarz