Przebudowa skrzyżowania ulic Centralna i Nowohucka w Krakowie – inwestycja finansowana przez dewelopera

Pośpiechowi kierowców próbujących przedostać się z ulicy Centralnej na Nowohucką, a następnie na al. Pokoju, nie sprzyjają szybko zmieniające się sygnalizatory świetlne. Wszystko dlatego, że ruch samochodowy zazwyczaj jest intensywny na tętniącej życiem Nowohuckiej. Co więcej, liczba pojazdów korzystających z ulicy Centralnej systematycznie rośnie, głównie za sprawą zwiększonego ruchu z ulicy Galicyjskiej. Jest to spowodowane dynamicznym rozwojem okolicy, gdzie powstają nowe osiedla i sklepy. W niedługim czasie otworzy tam swoje podwoje sieciowy market Kaufland, a obecnie trwa budowa outletu odzieżowego. Dodatkowo w tej części miasta działa już Expo Kraków.

Na szczęście dla mieszkańców oraz użytkowników dróg, planuje się rozbudowę obecnego skrzyżowania ulic Centralna i Nowohucka. Projekt przewiduje utworzenie dodatkowego pasa ruchu przeznaczonego do skrętu w prawo, co powinno znacznie usprawnić przepływ pojazdów. Ciekawostką jest fakt, że inwestycję finansuje prywatny deweloper, a realizacja projektu jest możliwa dzięki przepisom zawartym w art. 19 ustawy o drogach publicznych.

Na koniec maja bieżącego roku rozpoczęło się postępowanie administracyjne w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa. Jego celem jest uzyskanie pozwolenia na realizację planowanej inwestycji drogowej. Jest to decydujący etap przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Dodaj komentarz