Przebudowa infrastruktury drogowej w Krakowie: Kluczowe inwestycje

Stolica Małopolski, Kraków, nie ustaje w swoim dążeniu do modernizacji i ciągle jest w trakcie realizacji szeroko zakrojonych inwestycji. Dzięki nim, wygląd miasta systematycznie się przekształca. Przyjrzyjmy się najistotniejszym projektom mającym na celu ulepszenie krakowskiej infrastruktury drogowej.

Pierwszym z nich jest otwarcie nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej, co było tylko początkiem ambitnych planów miejskich w dziedzinie transportu. Mimo że linia już funkcjonuje, to nadal są prowadzone prace związane z usprawnieniem skrzyżowań oraz połączeniem Kuźnicy Kołłątajowskiej z ulicą Słomczyńskiego. Ta inwestycja ma kluczowe znaczenie dla miasta, ponieważ poprawi komfort i jakość komunikacji miejskiej, co z kolei sprawi, że podróżowanie tramwajem stanie się jeszcze bardziej wygodne.

Następnie, na okres od 19 do 23 października, mieszkańcy Krakowa będą świadkami istotnych zmian w organizacji ruchu na Alei 29 Listopada. Ruch zostanie przekierowany na jezdnię zachodnią, co pozwoli ekipom budowlanym na nałożenie ostatniej warstwy asfaltu na jezdnię wschodnią. Mimo to, dostęp do takich ulic jak Banacha, Belwederczyków czy Witkowickiej nie zostanie utrudniony.

Dodaj komentarz