Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oskarżony o niedopełnienie obowiązków

Jak ustaliła Wirtualna Polska, prezydent miasta Krakowa, Jacek Majchrowski, został postawiony w stan oskarżenia z powodu domniemanego niezrealizowania swych obowiązków. Oskarżenia te wiążą się z sytuacją, w której jedna ze spółek działających na terenie miasta mogła być faworyzowana.

Przedstawione zarzuty są dodatkowo powiązane z byłą wiceprezydent miasta – Elżbietą K., której towarzysząca firma miała nielegalnie otrzymać dofinansowanie z funduszy publicznych na kwotę bliską 1,2 mln złotych.

Informacje podają, że Jacek Majchrowski miał występować przed Prokuraturą Regionalną w Krakowie w czwartek, dnia 29 lutego. Według Wirtualnej Polski, prezydentowi miasta przedstawiono zarzut niewypełnienia swoich obowiązków jako funkcjonariusza publicznego, co miało na celu zapewnienie korzyści materialnej innej osobie. Afera dotyczy spółki związanej z Elżbietą K., jego zastępczynią w urzędzie miejskim.

Obecne śledztwo prowadzone przez prokuraturę koncentruje się na niewłaściwościach związanych z przyjmowaniem lokalnych planów zagospodarowania, wydawaniem warunków budowy oraz pozwoleń na realizację inwestycji, a także na nieprawidłowościach w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus”.

Dodaj komentarz