Prestiżowy międzynarodowy turniej judo w Krakowie

W dniach 2-3 września, hala sportowa Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, którą niedawno odnowiono, stanie się miejscem rywalizacji na arenie międzynarodowej w judo. Prestiżowe zawody o nazwie Cracow Judo Open, które cieszą się dużą popularnością, przyciągną do Krakowa 785 zawodników z różnych zakątków świata. Reprezentować będą oni 107 klubów pochodzących z 19 różnych krajów.

Turniej skierowany jest do młodych adeptów judo, którzy mają od 14 do 21 lat. Ze względu na rosnące zainteresowanie wydarzeniem, organizatorzy – Polish American Judo Academy oraz UKS Judo Kraków – zdecydowali się na współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dzięki temu zawody odbędą się na aż sześciu matach rozmieszczonych w odnowionej hali przy al. Jana Pawła II 78.

Rywalizować będą nie tylko Polacy. Na macie staną także judocy ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, Czech, Litwy, Holandii, Ukrainy, Słowacji, Belgii, Niemiec, Łotwy, Szwajcarii, Węgier, Danii, Szkocji, Wielkiej Brytanii, Słowenii oraz Austrii.

Sylwester Gaweł – były sportowiec Wisły Kraków specjalizujący się w judo, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju na międzynarodowych zawodach – podkreśla, że spośród ok. 800 zawodników biorących udział w turnieju ponad połowę stanowią obcokrajowcy. Gaweł jest również organizatorem różnych turniejów judo, w tym mistrzostw świata weteranów judo z poprzedniego roku (pierwszych takich w historii Polski), które miały miejsce w Tauron Arenie oraz Cracow Judo Open.

Dodaj komentarz