Międzynarodowy Turniej Judo "Cracow Open 2023" zgromadził ponad 700 młodych judoków

W dniach od 2 do 3 września 2023 roku, hala Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie gościła blisko 800 młodych judoków z 20 różnych krajów świata podczas trzeciej edycji festiwalu Cracow Judo Open. Zawodnicy, niektórzy z nich stopniowo awansując na seniorkie maty, rywalizowali w kategoriach młodzieżowych, co przyciągnęło liczne grono obserwatorów. Polskim zawodnikom turniej dał również wyśmienitą okazję do wymiany doświadczeń. Zarówno uczestnicy, jak i widzowie byli pod dużym wrażeniem organizacji i warunków oferowanych przez odnowione obiekty AWF, które niedawno gościły Igrzyska Europejskie 2023.

Sylwester Gaweł, były judoka Wisły Kraków, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant kraju na arenie międzynarodowej, a teraz organizator takich eventów jak Cracow Judo Open czy Mistrzostwa Świata Weteranów w Judo (pierwsze w historii Polski), które odbyły się w krakowskiej Tauron Arenie, podkreśla znaczenie tego turnieju. Jak mówi: „To największa i najsilniejsza impreza tego typu w Polsce. To prawdziwie międzynarodowe zawody – prawie 60% uczestników pochodzi z zagranicy. To wyjątkowa szansa dla polskich zawodników, aby zmierzyć się z europejską czołówką”.

Przywołajmy, że Cracow Judo Open skierowany jest do zawodników w wieku od 14 do 21 lat. Ze względu na duże zainteresowanie tym wydarzeniem, zarówno Polish American Judo Academy jak i UKS Judo Kraków zdecydowały się na współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego w Krakowie. Dzięki temu, zawody odbyły się na sześciu matach znajdujących się w odnowionej hali AWF.

Dodaj komentarz