Policja prosi o zgłaszanie się ofiar „pracownika administracji”

O przestępstwach na tle seksualnym trudno mówić, ale jeśli jest się ofiarą, trzeba to zrobić. Tylko w ten sposób można próbować ochronić ewentualne kolejne ofiary.

Co się stało?

Ten wstęp nie jest oczywiście przypadkowy – policjanci proszą o zgłaszanie się ofiar „pracownika administracji”. Chodzi o śledztwo, które dotyczy wydarzeń z 20 grudnia ubiegłego roku. W skrócie – sprawa dotyczy usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego poprzez groźby i przemoc. Co więcej, można przypuszczać, że to niejedyna taka sytuacja, z tym że w pozostałych pokrzywdzone milczały. Wiadomo też, że przestępca podaje się za pracownika administracji, który sprawdza działania instalacji kanalizacyjnej. Kiedy udaje mu się wejść do domu, ma miejsce przemoc i groźba z użyciem noża.

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną i do tej pory nie byłaś przesłuchiwana, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji. Możliwości są dwie – zadzwonienie pod numer 47 83 52 650 lub wysłanie wiadomości na [email protected].

Informacje z Krakowa znajdziesz także tutaj.

Dodaj komentarz