Kąpielisko w Zakrzówku ogranicza liczbę plażowiczów do tysiąca

Od teraz, liczba osób mogących jednocześnie korzystać z kąpieliska na Zakrzówku w Krakowie została ograniczona do tysiąca. Nowa regulacja została wprowadzona od soboty i jest to reakcja na potrzebę poprawy bezpieczeństwa na terenie parku. Jak mówi jeden z gości, pytany o tę decyzję w rozmowie z Polsat News: „To dobry pomysł, ale nie wiem, czy krakowianie tego posłuchają”.

Park Zakrzówek, gdzie znajduje się kąpielisko, został oficjalnie otwarty pod koniec czerwca. Było to zwieńczenie projektu inwestycyjnego realizowanego od 2019 roku, który pochłonął prawie 60 milionów złotych.

Podczas pobytu na terenie zakładu, bezpieczny wypoczynek plażowiczów jest nadzorowany przez kilkunastu ratowników. W odpowiedzi na ich apel o ograniczenie liczby osób przebywających jednocześnie na terenie zakładu, wprowadzono limit tysiąca osób. Każdy gość przy wejściu otrzymuje czerwoną opaskę jako oznaczenie.

Sytuację na terenie zakładu można obserwować za pośrednictwem transmisji online. Po osiągnięciu maksymalnego limitu plażowiczów na maszt zostanie wywieszona czarna flaga – będzie to znak widoczny na ekranie kamery.

Wodę w Zakrzówku możemy cieszyć się od 10 do 18. Najgłębsze punkty basenu sięgają nawet 30 metrów. Należy jednak pamiętać, że poniedziałki są dniem serwisowym, więc wtedy baseny są nieczynne dla odwiedzających ze względu na przeglądy techniczne.

Dodaj komentarz