Parkingi – ważny element infrastruktury lotnisk

Sprawne funkcjonowanie portów lotniczych trudno wyobrazić sobie bez odpowiedniej infrastruktury. Ważnym jej elementem są parkingi stanowiące ogromne udogodnienie dla osób, które często podróżują samolotami i przyjeżdżają na lotniska własnymi samochodami.

Samochodem na lotnisko – szybki i wygodnie

Porty lotnicze znajdują się zawsze w pewnej odległości od dużych miast. Dostać się tam można na wiele sposobów, niemniej najwygodniejszym środkiem transportu jest samochód. Umożliwia zaplanowanie podróży w taki sposób adekwatny do konkretnych potrzeb – nie trzeba bowiem brać pod uwagę np. godzin odjazdów pociągów czy autokarów. W bagażniku auta da się bez problemu zmieścić nawet większą ilość bagaży. Własny samochód zapewniania niezależność od komunikacji publicznej, prywatnych firm realizujących przewozy na lotniska oraz od drogich taksówek.

Parking na lotnisku – czyli gdzie zostawić samochód?

Dojazd na lotnisko prywatnym autem to w dzisiejszych czasach żaden problem, ponieważ w ramach organizacji podróży można wcześniej zarezerwować parking. Lotnisko Kraków to doskonały przykład lokalizacji, gdzie na długoterminowym parkingu obsługiwanym przez Grupę Interparking do dyspozycji klientów jest ok. 450 miejsc. Parking przy porcie lotniczym jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie trzeba się martwić o to, gdzie zostawić auto.

Jak zarezerwować miejsce na parkingu przy lotnisku?

W celu zarezerwowania miejsca postojowego na parkingu przy lotnisku należy w pierwszej kolejności znaleźć firmę, której oferta jest skrojona na miarę indywidualnych preferencji pod kątem zawartości oraz ceny. Stawki za parkowanie są oczywiście ważne, niemniej istotne są też takie aspekty jak odległość parkingu od lotniska oraz opcja bezpłatnego transportu pod terminal i z powrotem. Miejsce można zarezerwować online, wypełniając prosty formularz zamieszczony na stronie wybranego usługodawcy. Wystarczy podać w nim datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia parkowania. O nieprzewidzianych trudnościach takich jak np. odwołany czy opóźniony lot warto poinformować obsługę.

Dodaj komentarz