Mieszkanie od dewelopera w Krakowie – czy to się opłaca?

Zakup mieszkania w Krakowie to z wielu powodów świetna lokata kapitału. Opłacalność takiej inwestycji zależy od paru istotnych czynników – należy ją dokładnie przeanalizować pod kątem własnych potrzeb.

Mieszkanie w Krakowie na wynajem – czy warto?

O opłacalności zakupu mieszkania w Krakowie najczęściej mówi się w kontekście wynajmu. W stolicy Małopolski zapotrzebowanie na atrakcyjne mieszkania do wynajęcia systematycznie rośnie, co przekłada się na inwestycje mieszkaniowe w Krakowie – deweloperzy realizują ich coraz więcej. Najbardziej poszukiwane przez najemców są kawalerki oraz nieduże mieszkania dwupokojowe, niemniej w związku z pandemią koronawirusa wyraźnie zauważalny jest wzrost zainteresowania lokalami o metrażu powyżej 50 m kw. Mieszkań do wynajęcia szukają głównie studenci i turyści, ale nie tylko oni. Wspomnieć tu można też o biznesmenach przyjeżdżających do Krakowa w celach służbowych czy o osobach przeprowadzających się do tego miasta za pracą.

Mieszkanie w Krakowie do celów prywatnych – zalety

W opinii klientów deweloperskiej firmy Ekopark mieszkanie w Krakowie mające na celu zaspokoić indywidualne potrzeby mieszkaniowe to strzał w dziesiątkę. Za zakupem nieruchomości przemawia m.in. jej atrakcyjna lokalizacja – Kraków uchodzi za jedno z najlepszych miast w Polsce zarówno do życia, jak i do pracy. Oferta w zakresie nowych mieszkań jest tu bardzo bogata i zróżnicowana, w związku z czym każdy chętny jest w stanie znaleźć rozwiązanie adekwatne do własnych preferencji. Trzeba co prawda liczyć się ze sporym wydatkiem, ale z drugiej strony nieruchomości w Krakowie w miarę upływu czasu mocno zyskują na wartości. Zakupione mieszkanie może zatem stanowić znakomite zabezpieczenie finansowe na przyszłość – lokal zawsze da się sprzedać ze sporym zyskiem.

Zamieszkać w Krakowie warto jest również z racji na walory historyczne i zabytkowe tego miasta oraz jego ofertę kulturalną. Stolica Małopolski to miejsce, gdzie każdego roku odbywa się mnóstwo interesujących imprez kulturalnych.

Dodaj komentarz